A természet hódítói járnak Tatán

Már nem csak a Fényes Tanösvényre költöztek be a védett rágcsálók. Tata belvárosában is egyértelmű nyomot hagytak maguk után a hódok.
Csicsai Frigyes, Tata főkertésze a Kemma.hu kérdésére elmondta, hogy a város próbálja kordában tartani a hódhelyzetet, de nem egyszerű a dolog, mivel ezek a fanyűvők védett állatok. Az önkormányzat értesítette a Duna-Ipoly Nemzeti Parkot, hogy közösen találjanak megoldást a kéretlen fakitermelők ellen. Csonka Péter, a nemzetipark Gerecsei Természetvédelmi Tájegységének vezetője a Kemma.hu-nak elmondta, hogy az a legjobb stratégia, ha olyan fafajtákat ültetnek a megrágottak helyére, amelyek nem olyan csábítók a hódok számára, illetve jobban kibírják a rágcsálók támadásait. Az is megoldás lehet, ha a fák törzseit erős dróthálóval körbetekerik.
A természet hódítói
Pedig a park az elmúlt években szépen megújult, a Tatai Városgazda Zrt. csapata rengeteget dolgozott azon, hogy rendezett, zöld környezet várja az odalátogatókat. Ám úgy tűnik, a hódok nem voltak teljesen elégedettek a látvánnyal, és saját kezükbe – pontosabban fogaik közé – vették a tereprendezést. És ha azt gondolnánk, hogy ez csak a belváros problémája, akkor tévedünk. A védett rágcsálók már Tata minden vizes élőhelyén felbukkantak. A várároktól kedve a tófarokig szinte bárhol találkozhatunk velük. Ki tudja, hol bukkannak fel legközelebb. Talán egy tóparti kávézó teraszán rágcsálgatják a szék lábát? Egy biztos: a városnak nem csak a természet védelmével, hanem a természet hódítóival is meg kell küzdenie.
Forrás: Kemma.hu