Madárvédelem: folytatja együttműködését az E.on

A madarak védelme egy olyan küldetés, ami már nem csupán egy-egy szervezet feladata – hanem egy közös cél, amelyben mindenki szerepet játszik. A Duna-Ipoly Nemzeti Park és az E.ON évek óta közösen dolgozik a madárvédelem érdekében.
Az országos energiaszolgáltató céget évtizedek óta foglalkoztatja a természetvédelem, azon belül is a madárvédelem. Az E.ON a Duna-Ipoly Nemzeti Park segítségével folyamatosan újabb és jobb madárbarát megoldásokat fejleszt. Ez a folyamat leginkább a villanyhálózatok, oszlopainál fontos, hiszen ha egy-egy gólya, vagy vércse az villanypóznára száll, fontos, hogy ne érje baleset az állatot.
Biztonságos otthont kaptak a madarak
Ezúttal a cég a tatai Fényes Tanösvény közelében tette biztonságossá a madarak számára az áramhálózatot. A természeti értékeket bemutató tanösvény melletti réten úgy alakították át a villanyoszlopokat, hogy a rájuk szálló madarak számára ne jelentsenek veszélyt. Az E.ON emellett bejelentette, hogy idén is folytatja együttműködését a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal.
A közös cél: a madárvédelem
A Nemzeti Park természetvédelmi őrei a biztonságos élőhelyek érdekében minden évben meghatározzák azokat a hálózati pontokat, amelyek mentén az E.ON a madárbarát átalakításokat elvégzi. A védett madarakat érintő beavatkozások mindig természetvédelmi szempontok szerint, a Nemzeti Park szakmai irányításával zajlanak.
Stratégiai cél számunkra, hogy 88 ezer kilométeres áramhálózatunk harmóniában legyen a környezettel. 2019 óta minden új hálózatunk madárbarát módon épül, a korábban létesített hálózati elemeket pedig a maihoz hasonló fejlesztésekkel tesszük védetté
– mondta el az eseményen Nagy Géza, az E.ON Hungária Csoporthoz tartozó Elmű Hálózati Kft. ügyvezető igazgatója.
3200 fészket gondoz az E.ON
Az együttműködés a nemzeti parknak is fontos. Selmeczi-Kovács Ádám, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának vezetője elmondta, hogy a több mint két évtizede tartó együttműködés elengedhetetlen a madarak védelme érdekében, mivel a nagy testű madarak mint esetében hatalmas veszélyforrást jelentenek a tájban sorakozó oszlopok és légvezetékek, valamint kiemelten fontos a településeken élő fehér gólyák védelmében az oszlopokon lévő fészkek megfelelő állapotának megőrzése, gondozása, amelyhez létfontosságú az E.ON segítsége. A cég 3200 gólyafészket szerelt fel és tart karban a területén, valamint ragadozómadár költőládából a Dunántúlon eddig több mint 170-et telepített nagyfeszültségű oszlopaira.
Forrás: kemma.hu