A vármegye egyik legszebb óvodája lett a Kiserdei

Ráfért a felújítás az idén 64 éves kesztölci Kiserdei Óvodára, amelyet az elmúlt hónapokban korszerűsítettek. A festői környezetben levő nemzetiségi óvoda összesen 326 millió 823 ezer forintból újult meg.
Egy kistelepülés népességmegtartó képessége és közösségi élete a gyermekintézmények minőségén is múlik. Az óvodák és bölcsődék vármegyei felújításai programja sorában egy újabb óvoda kapott ráncfelvarrást.
Napelem, akadálymentesítés, tágas csoportszobák - megújult az óvoda
A kesztölci Kiserdei Óvoda felújítása fejeződött be nemrég, amelyet támogatás bevonásával és önerő felhasználásával bevonásával újított fel az önkormányzat. A megszépített óvodát március 21-én adták át hivatalosan.
A beruházás során a meglévő épületet alakították át, épületgépészeti, épületvillamossági és épületszerkezeti korszerűsítése, bővítése is megtörtént. Megvalósult az óvodaépület komplex akadálymentesítése, parkolók kialakítása, napelemek telepítése is. A teljes ráfordított összegből mintegy 300 millió forintot a TOP Plusz támogatásból finanszíroztak, a többi önkormányzati önerő volt. Mint az átadóünnepségen Juhász Sándor polgármester kiemelte: a vármegye talán egyik legszebb óvodáját kapták, amely külső megjelenésében belesimul a táj hangulatába.
Az önkormányzat egyébként 2022-ben nyújtotta be a pályázatot, a munkák pedig 2024 februárjában kezdődtek. Az épület új tetőszerkezetet kapott, ezen kívül leszigetelték, napelemes rendszert építettek ki, amellyel a fenntartási költségek is faraghatóak az eddigiekhez képest. A tágas, napfényes csoportszobák, a megújult mosdók hangulata mindig igazodik ahhoz, hogy a gyerekek jobban érezzék magukat.
A megnyitón Popovics György, a vármegyei közgyűlés elnöke méltatta a felújítást, emellett beszélt az elmúlt 11 év óvoda- és bölcsődefejlesztéseiről. Mint elhangzott: a TOP és a TOP Plusz programokon belül mintegy 5,8 milliárd forintból újulhattak egy óvodák.
Erős Gábor országgyűlési képviselő is méltatta a megújult épületet, amely a közösség érdekeit szolgálhatja. A megszépült épületet az óvodások táncos-zenés műsorral köszöntötték, majd Nagyváriné Radovics Angelika intézményvezető mesélt az óvoda történetéről. Mint elhangzott: 1961-ben épült az óvoda, majd 1981-ben bővítették.
Az azóta eltelt 64 év alatt 60 csoport ballagott el az intézményből, amely sok kisgyerek második otthonaként működik évtizedek óta. A hivatalos átadóra az építkezés fotódokumentációjával is készültek a szervezők, illetve az óvoda 1961-es létrehozásának archív fényképeit is kiállították.
Forrás: Kemma.hu