rna ado 1 szazalek

Országos

A 1353-as adományvonal hívásával bárki csatlakozhat a tizenharmadik Iskolakezdés együtt! országos segélyakcióhoz

Augusztus 16-án, péntek délután szabadtéri mozival egybekötött jótékonysági családi pikniket szervezett az Ökumenikus Segélyszervezet a kaposvári Városligetben, mellyel az Iskolakezdés együtt! országos segélyakciójukra kívánták fölhívni a figyelmet. A kezdeményezés célja, hogy 2000 rászoruló gyermek iskolatáskáját töltsék meg tanévkezdésig.

Az immár ötödik alkalommal megrendezett Piknik + Mozi elnevezésű eseményen sokszínű programokkal várták a kicsiket és nagyokat egyaránt. A látogatók kipróbálhatták, milyen lehet nehezített pályán kapura rúgni, valamint olyan szórakoztató játékokban vehettek részt, mint a babzsákos célbadobó, a kacsahalászat vagy az óriás memóriajáték. Ezenkívül kézműves programokkal és arcfestéssel is készültek a szervezők. A részvétel ingyenes volt, de a helyszínen biztosított adományozási lehetőségeken keresztül bárki támogathatta a segélyakciót.
 
A jótékonysági rendezvényen nem csak pénzadománnyal lehetett csatlakozni az országos összefogáshoz. Az eseményre érkezők részt vehettek egy látványos figyelemfelhívó akcióban is, az 1353-as adományvonal óriás élőképének megformálásában. A jótékonysági családi piknik fénypontja az este nyolc órakor kezdődő szabadtéri mozi volt, ahol a nagysikerű Shrek című családi animációs filmet tekinthették meg a nézők. A film egy-egy karakterének jelmezébe öltözőket, illetve a Segélyszervezet Facebook oldalán meghirdetett rajzpályázaton indulókat ajándékkal köszöntötték a szervezők. A nagyszabású rendezvény Kaposvár Megyei Jogú Várossal való szoros együttműködésben és Magyarország egyik legnagyobb HR szolgáltatója, a WHC Csoport támogatásával valósult meg.
 
„Büszkék vagyunk rá, hogy második alkalommal, immáron stratégiai partnerként támogathatjuk az Ökumenikus Segélyszervezetet az Iskolakezdés együtt! elnevezésű segélyakcióban. Hiszünk benne, hogy az összefogás óriási erővel bír, és közösen biztosítani tudjuk a szükséges tanszereket a rászoruló gyermekeknek. Célunk, hogy idén is minél több iskolatáskát töltsünk meg, mert mindannyiunk felelőssége, hogy a legnagyobb szükségben lévő gyerekek számára is örömteli legyen a tanévkezdés” – mondta el Berta Péter, a WHC Csoport ügyvezető igazgatója.
 
Az Ökumenikus Segélyszervezet segítő és esélyteremtő munkája során számos olyan családdal kerül kapcsolatba, akik számára az augusztus anyagilag kiemelten megterhelő hónap. Ez az időszak sokszor nemcsak a szülőket viseli meg, hanem a gyerekek mentális egészségére is rányomja bélyegét, ha azzal kell szembesülniük, hogy minőségi eszközök hiányában esélyük sincs arra, hogy megfelelő teljesítményt nyújtsanak az iskolában.

A Segélyszervezet hisz abban, hogy az összefogás erejével idén is segíteni tudja azokat a gyermekeket, akik a legnehezebb helyzetben vannak. A 1353-as adományvonalon (500 forint/hívás) és a www.segelyszervezet.huweboldalon érkező adományokból személyre szabott tanszercsomagokat szeretnének átadni rászoruló gyerekeknek a tanévkezdésig.
 
Forrás: Ökumenikus Segélyszervezet

Tovább emelkedtek a lakbérek, júliusban az előző hónaphoz képest 1,8 százalékkal nőttek országosan és 1,4 százalékkal Budapesten - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az ingatlan.com lakbérindexéből.

    A KSH oldalán közölt adatok szerint a júliusi lakbérek éves összevetésben országosan 10,2, Budapesten 9,3 százalékkal nőttek.
    Az ingatlan.com keddi közleménye szerint a bérleti díjak emelkedésében szerepet játszhatott az albérletszezon kezdete, az egyetemi ponthatárok kihirdetése óta a kereslet 14 százalékkal élénkült az előző évihez képest. A bérlők szerencséjére a kiadó lakások száma is hétről hétre nő. Július elején országosan még csak 14,3 ezer lakásból lehetett válogatni, augusztus közepére viszont az albérletkínálat 15,5 ezer lakóingatlanra bővült - ismertették.
    Az albérletszezon újdonsága, hogy a magasabb bérleti díjak miatt sok diák kivár - jelezte Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. A szakember szerint ez a trend augusztus végére pörgős albérletpiacot eredményezhet.
    Az ingatlan.com elemzése szerint augusztus elején a kiadásra hirdetett lakóingatlanok átlagos bérleti díja Budapesten 250 ezer forintot tett ki. A legnagyobb kínálatot nyújtó kerületek közül a XI.-ben 270 ezer, a XIII.-ban 250 ezer, a VIII.-ban pedig 239 ezer forint az átlagos bérleti díj.
    A vármegyeszékhelyek közül továbbra is Debrecen a legdrágább, ahol 230 ezer forint az átlagos bérleti díj. A legolcsóbb Kaposvár és Miskolc, ahol 110 ezer forint az átlagos lakbér az ingatlan.com adatai szerint. A további egyetemvárosok közül Győrben 190 ezer forintos átlagos bérleti díjjal számolhatnak a bérlők, Szegeden 160 ezer, Pécsen pedig 150 ezer forinttal.

Forrás: MTI.hu ,KSH, Ingatlan.com

Vajon kellő türelemmel fordulnak a tapasztaltak a tanuló vagy rutintalan autóvezetők felé? Ugyanakkor mit tehetnek azok, akik sokkal magabiztosabbak szeretnének lenni, ha volán mögé ülnek? A Magyar Suzuki „Együtt az utakon – Te is voltál kezdő sofőr” közlekedésbiztonsági programjában idén ősszel egy újabb, sokakat érintő kérdésben indít edukációs integrált kampányt.

Az esztergomi autógyártó vállalat három évvel ezelőtt indította el közlekedésbiztonsági kampányát. Olyan, a közlekedés összes résztvevőjét érintő kérdésekre szeretné felhívni a figyelmet, amelyekben változásra lenne szükség. Az „Együtt az utakon” első évében azt mutatták meg véleményvezérekkel és közlekedési szakértőkkel, milyen veszélyes, ha a külvilággal nem törődve, az érzelmeinktől vezérelve veszünk részt a közlekedésben. Az agresszió, a türelmetlenség egyre több problémát okoz az utakon. Tavaly a megkülönböztető jelzést használó járművekre fókuszáltak: az „Adj utat, ments életet!” programban az Országos Mentőszolgálat, a Komárom-Esztergom Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság volt a szakmai együttműködő partner.

Cél a közbeszéd tematizálása

A Magyar Suzuki ebben az évben ismét egy olyan témát választott állandó szakértőikkel, Csörgő László vezetéstechnikai tréner és Zerkovitz Dávid közlekedéspszichológus bevonásával, amely minden autóst érint. A tanuló- vagy rutintalan vezetők közúti részvétele nem minden esetben elfogadott, sokszor a türelmetlenség, az idegesség, de sok esetben még az agresszió is megjelenik. Nemcsak a negatív érzelmi megnyilvánulások állnak azonban a háttérben, amikor a bizonytalan sofőrök szorongást, vagy félelmet éreznek, amikor volán mögé ülnek. Ha egyáltalán vállalkoznak erre a jogosítvány megszerzése után.

„Fontosnak tartjuk, hogy évről évre olyan témákkal tematizáljuk a közlekedéssel kapcsolatos beszélgetéseket, amelyekben változásra van szükség. Ebben kiemelt együttműködő szerepet szánunk a szakembereknek, a hatóságoknak és véleményvezéreknek. Ugyanakkor az idén szeretnénk még jobban bevonni a nyilvánosságot, ezért pályázatot hirdetünk olyan sofőröknek, akik nem érzik magukat komfortosan az utakon. A nyerteseknek lehetőséget adunk, hogy olyan rutint és tapasztalatot szerezhessenek, amely jóvoltából fenntartások nélkül vesznek részt a jövőben a közlekedésben” – mondta Bonnár-Csonka Zsuzsanna, a Magyar Suzuki Zrt. kommunikációs vezetője.

A „Neked mi a történeted?” című pályázattal kapcsolatos információk a kampány microsite-ján érhetők el. Az integrált kampány kulcsüzeneteit kutatás alapján készített közleményekkel, social media felületeken, fizetett média- és influencer-együttműködésekkel szeretnék eljuttatni a célcsoportokhoz, a tapasztalt és a rutintalan sofőrökhöz egyaránt. A pályázat nyertesei pedig egy félnapos vezetéstechnikai tréningen vehetnek részt a zsámbéki DrivingCampen. Sipos Orsi és Szabó Balázs Máté stand-uposok, Vogel Adrienn autóversenyző, B. Nagy Réka énekesnő, Csörgő László, a DrivingCamp vezető trénere, Zerkovitz Dávid közlekedéspszichológus és Gál Kristóf rendőr ezredes, a rendőrség szóvivője vesz részt a kampányban.

Az „Együtt az utakon” szakmai partnere az ORFK-OBB, illetve a DrivingCamp. A kampányt a Magyar Suzuki vállalati kommunikációját támogató két ügynökség, a BeSocial és a Morpho segíti.

Forrás: Magyar Suzuki Zrt

Tovább emelkedett mind a nyugdíj-, mind az egészségkasszák vagyona a második negyedévben

Az erős évkezdet után a második negyedév is lendületes folytatást hozott a hazai önkéntes kasszák teljesítményében. Az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárak összesített taglétszáma immár meghaladja a 2,1 millió főt, a nyugdíjcéllal takarékoskodók vagyona új csúcsot ért el, az egészségkasszák pedig továbbra is szinte mágnesként vonzzák az öngondoskodókat.

 

Az idei második negyedévben is folytatódott az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárak vagyonának látványos gyarapodása, a tagok összesített megtakarításainak értéke így június végére már felülmúlta a 2,1 ezer milliárd forintos szintet. Ez éves összevetésben több mint 346 milliárd forint, azaz bő 19 százalék növekedést jelent. Az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) legújabb szektorelemzése alapján az összesített taglétszám – alapvetően az egészségpénztárak létszámgyarapodásának köszönhetően – szintén bővült, így immár meghaladja a 2,1 millió főt.

„Az elmúlt több mint egy évtizedben nem tapasztaltunk olyan magas egyéni befizetést a nyugdíj- és egészségkasszákba, mint amit az első félév hozott, de a munkáltatói hozzájárulások is sok éve nem látott magasságba emelkedtek. Mindez azt eredményezte, hogy 10 év alatt megduplázódtak az első félévi befizetések a nyugdíjpénztárakban és az egészségpénztárakban egyaránt” – emelte ki Mohr Lajos, az ÖPOSZ elnöke.

Többet tesznek félre idős korukra a nyugdíjpénztári tagok

Az április-júniusi időszakban is kitartott az önkéntes nyugdíjpénztárakban kezelt összesített vagyon lendületes növekedése, így a negyedév végén – 20 százalékot közelítő év/év emelkedéssel – már 2,04 ezer milliárd forinton állt ez a mutató. Ezzel a pénztárak által kezelt megtakarítások összege ismét új csúcsot állított be.

A vagyongyarapodásból a tagi és munkáltatói befizetések, illetve a pénztári hozamok is kivették a részüket.

A pénztárak a második negyedévben 2,64 százalék becsült hozamot értek el, a nyugdíjpénztári tagok befizetései a negyedév folyamán pedig 21 milliárd forintot tettek ki, bő 20 százalékkal felülmúlva 2023 hasonló időszakának értékét. E látványos növekedésnél kisebb mértékben, de a munkáltatók hozzájárulásai is bővültek, év/év alapon 2,6 százalékkal, ami viszont negyedéves összehasonlításban több mint 16 százalékos pluszt jelent. Mindezek eredményeként a munkavállalók a nyugdíjpénztári bevételek növekvő részét, 63,5 százalékát adták a második negyedévben.

Az egy főre jutó átlagos vagyon nagysága újabb csúcsot ért el a teljes tagság viszonylatában: ez az időszak végén 1,96 millió forintot tett ki, mintegy 21 százalékkal felülmúlva az egy évvel korábbi értéket. Megjegyzendő, hogy a nyugdíjhoz közel álló, régebb óta öngondoskodó pénztártagok megtakarításai ennek többszörösét mutatják.

„A kedvező tendenciák mellett megfigyelhető, hogy a nyugdíjpénztári taglétszám, így a nyugdíjcélú öngondoskodás – a kívánatos folyamatos növekedés helyett – kis mértékű apadással stagnál. Ez a munkáltatói szerepvállalás csökkenésével függ össze, hiszen épp az a korosztály megy most nyugdíjba, és ezzel lép ki a tagságból, amelynek a belépését korábban az erős munkaadói részvételt ösztönző, kedvező állami adózási körülmények befolyásolták. Az adó- és járulékkedvezmények fokozatos kivezetése szinte közvetlenül vonta maga után a munkáltatók nyugdíjcélú juttatásainak elmaradását, ami pedig szintén közvetlenül a belépők számának csökkenését eredményezte” – kommentálta az adatokat Mohr Lajos.

Újabb tízezrek léptek be az egészségpénztárakba

Az önkéntes egészségpénztárak tagsága ugyanakkor továbbra is kitartó növekedést mutat, a második negyedév végén már több mint 1,06 millióan választották ezt az öngondoskodási formát, vagyis egy év alatt több mint 53 ezerrel bővült a létszám.

Az egészségpénztárakban kezelt összesített megtakarítás az időszak végére meghaladta a 87 milliárd forintot, ami az egy esztendővel korábbinál 15 százalékkal magasabb értéket jelent. A munkáltatók éves összevetésben közel 14 százalékkal utaltak többet pénztártag munkavállalóiknak, akik pedig ennek majdnem kétszeresével, 26 százalékkal növelték befizetéseiket.

„Az egészségpénztári tagság és vagyon növekedése egyrészt a színvonalas, kiszámítható magánegészségügyi szolgáltatások iránti igények erősödésének, másrészt pedig a magánszolgáltatások drágulásának tudható be – e körülmények között egyre többen keresik, hogy hogyan oldhatnák meg optimálisan a szolgáltatások finanszírozását. Ez alapvetően minden munkavállalói korosztályra érvényes, azonban – a nyugdíjcélú megtakarításoktól eltérően – itt a fiatalabb generáció is érzi az egészségüggyel kapcsolatos mindennapi kihívásokat, így a belépők között nagyobb arányban képviseltetik magukat” – fogalmazott Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára.

A pénztártagok továbbra is aktívan élnek az egészségpénztári megtakarítások sokszínű felhasználási lehetőségeivel. A második negyedévben a legnagyobb emelkedést ismét a lakáscélú jelzáloghitelek törlesztéséhez kapcsolódó kifizetések mutatták (éves szinten 44 százalék), míg a klasszikus egészségpénztári szolgáltatásokra 22, életmódjavító egészségpénztári szolgáltatásokra pedig bő 9 százalékkal költöttek többet a tagok.

Forrás: ÖPOSZ

A sörgyártás történelmének egyik fellegvárából, Angliából érkezik új vezérigazgató a Dreher Sörgyárak élére. Mike Jamest a tulajdonos Asahi Europe & International szervezetén belül, korábbi sikereinek köszönhetően választották ki a pozícióra. Kiemelt feladatai között szerepel majd, hogy a magyar sörgyártás eddigi legnagyobb, 100 milliárd forintos beruházását felügyelje és fenntartsa a vállalat növekedési pályáját. A vezérigazgatói pozíciót hivatalosan augusztus 1-től veszi át a korábbi vezetőtől, Békefi Gábortól.

Mike James 2018-ban csatlakozott az Asahihoz, ahol különböző vezetői pozíciókat töltött be pénzügyi funkciókban - először az EMEAA üzletágban (korábban Asahi Premium Brands Ltd.), majd az elmúlt 3,5 évben az Asahi UK Ltd. pénzügyi igazgatójaként. Széles körű üzleti tapasztalatot szerzett különböző globális FMCG szervezetekben Ausztráliában, az Egyesült Királyságban, illetve a fejlődő piacokon. Mike stratégiai képességei, erős üzleti érzéke és racionális látásmódja a működés kapcsán jelentős értéket hozott az általa betöltött pozíciókba. Sikeresen vezetett egész vállalatra kiterjedő, több funkciót érintő projekteket, és aktívan támogatta az emberek fejlesztését és elkötelezettségének növelését.

„A tulajdonosváltást követően nagy utat tett meg a Dreher Sörgyárak a termékfejlesztés és hatékonyságnövelés terén az elmúlt 7 évben. Ez tette lehetővé, hogy 2024-ben egy, a magyar söriparban egyedülálló, 100 milliárd forintos, teljes mértékben önerőből megvalósuló beruházás indulhasson el Kőbányán. Ez egy felkészült és motivált csapat érdeme, akikkel közösen biztos vagyok abban, hogy hosszú évtizedekre biztosítani fogjuk ennek a 170 éves vállalatnak a sikeres jövőjét. Személyes küldetésem lesz, hogy a csapattal együtt fenntartsuk a vállalat növekedési pályáját, mert ez teszi lehetővé, hogy folytatódni tudjon a beruházás” – mondta el Mike James, a Dreher Sörgyárak új vezérigazgatója.

Mike a vezetői tapasztalatai mellett minősített PADI búvároktató, szenvedélye a síelés, a mezei hoki és a hegyi kerékpározás. Feleségével, Jennel és 3 gyermekével, valamint kutyájukkal, Maggie-vel költözött Budapestre.

Békefi Gábor, a Dreher Sörgyárak korábbi vezérigazgatója márciusban jelentette be, hogy hét év után visszavonul a vállalat éléről. Vezetése alatt alapjaiban változott meg a sörgyár vállalati stratégiája: előtérbe kerültek a prémium termékek, növekedett a hatékonyság és a kulcsfontosságú szegmensekben elért piaci részesedés, illetve a munkáltatói elkötelezettség. Gábor a későbbiekben szakértőként támogatja majd az Asahi Europe & International nemzetközi stratégiai építkezését a jövő év nyaráig.

Forrás: Noguchi

Cikk ajánló

  Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...

  Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...

Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

netfone 2024 11

Hirdetés

ELÉRHETŐSÉGEINK

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.