Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az Esztergomi Regionális Válogatott. A Fátima–Ourémben, Esztergom portugáliai testvérvárosában megrendezett eseményen a térség fiataljai remek teljesítményt nyújtva a harmadik helyen végeztek.
A június 19. és 21. között megrendezett tornán összesen nyolc európai ország 16 csapata és mintegy 300 résztvevő vett részt. A rendezvény célja nemcsak a sportverseny volt, hanem a különböző országokból érkező fiatalok közötti kapcsolatok építése, a kulturális tapasztalatcsere, valamint a fair play, a csapatmunka és a kölcsönös tisztelet értékeinek erősítése.

Az Esztergomi Regionális Válogatott keretében összesen 12 játékos kapott lehetőséget: hat esztergomi, négy dorogi és két sárisápi fiatal képviselte térségünket Portugáliában. Az esztergomi játékosokVarga Marcell, Schönwälder Zétény, Deissinger Boldizsár, Fiala Barnabás, Csépke Csaba és Petruska Noel voltak, míg a Dorogi FC-t Kara Kristóf, Holop Zsombor, Valasek Zsombor és Vörös Róbert képviselte a tornán.
A fiatalok már a torna kezdete előtt különleges élményekkel gazdagodtak. Ellátogattak a Sporting CP stadionjába, majd Lisszabon nevezetességeit is megtekinthették. A torna mérkőzéseit Fátima és Ourém városaiban rendezték meg, míg a résztvevőket kulturális és közösségi programok is várták a portugáliai tartózkodás során.

A régiós válogatott kiválóan szerepelt a csoportkörben. A B csoport mérkőzésein legyőzte a házigazda Academia Vasco da Gama, a német JFG Ötting/Inn és a portugál C.C.D. Caxarias csapatát is, így hibátlan mérleggel jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.
A torna végén az Esztergomi Regionális Válogatott a dobogó harmadik fokára állhatott. A tornát a franciaországi Lourdes csapata nyerte meg, míg a házigazda Clube Atlético Ouriense a második helyen végzett. A Fair Play-díjat a litvániai Raseiniai együttese érdemelte ki.

Hernádi Ádám, Esztergom polgármestere közösségi oldalán gratulált a fiataloknak és a felkészítő edzőknek az elért eredményhez. Bejegyzésében külön kiemelte, hogy büszke a csapat teljesítményére, valamint mielőbbi felépülést kívánt a torna során megsérült játékosnak.
A bronzérem újabb szép nemzetközi siker a térség utánpótlás labdarúgása számára, és jól mutatja, hogy az esztergomi, dorogi és sárisápi fiatalok európai mezőnyben is megállják a helyüket.

Fotók: Município de Ourém Facebook-oldala / Dorogi FC Facebook-oldala, dorogimedence.hu
Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...
Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...
Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.