Marozsán Fábián négy szettben kikapott az olasz Lorenzo Sonegótól az ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.
A decemberi magyar bajnokság győztese - aki 59. a világranglistán - a héten két ötszettes csatát megvívott már, mivel a brazil Thiago Seyboth Wildet (76.) és a 17. kiemelt amerikai Frances Tiafoe-t is óriási meccsen győzte le. A 32 között Lorenzo Sonego következett, az ATP-rangsorban 55. olasz játékos neve mellett is két komoly meccs állt Melbourne-ben: előbb a háromszoros Grand Slam-bajnok, veterán svájci Stan Wawrinkát verte négy, majd a tavaly U21-es világbajnok portugál Joao Fonsecát búcsúztatta öt szettben.
A közelmúltban popénekesként is bemutatkozó Sonego vívott már nyolcaddöntőt a Roland Garroson és Wimbledonban is, de Ausztráliában csak a harmadik fordulóig jutott 2022-ben. Négy ATP-serleget gyűjtött, állt már ranglista 21. helyén, és tagja volt a 2023-ban Davis Kupa-győztes válogatottnak.
Első találkozójukon brék nélkül telt el a színvonalas küzdelmet hozó nyitószett, majd a rövidítésben 3-2 után a magyar Davis Kupa-válogatott vezére csak egy pontot vesztett, és bő egy óra elteltével játszmaelőnyben volt. A 3-as pálya közönsége a folytatásban is csak bréklabdákat láthatott, de mindketten hozták a szerváikat a melbourne-i hőségben, aztán az újabb tie-breakben a 25 éves Marozsán 6-3-ra vezetett, de három szettlabdát is elpuskázott, a torinói teniszező viszont élt az első lehetőségével, és kiegyenlített. Az elszalasztott esély érezhetően megfogta a Hajdúszoboszló SE sportolóját, akinek szétesett a játéka, sorra ütötte az outokat, a 29 éves ellenfél pedig kétszer is brékelte őt, és két és fél óránál már szettelőnyben volt.
A tavaly Melbourne-ben a 32-ig jutó Marozsán kiment az öltözőbe rendezni a sorokat, de ismét elbukta az adogatását, majd dupla bréknél, 0:3-nál már elszállt a remény. Az elvesztett második szett fordulópontnak bizonyult, utána a magyar játékos már nem tudta hozni a korábbi szintet, és az újabb harmadik körös búcsút követően 290 ezer ausztrál dollárral (72,5 millió forint) vigasztalódhat. A találkozó 3 óra 19 percig tartott.
Magyar részről már csak Babos Tímea van versenyben női és vegyes párosban az AO-n.
Eredmény, férfiak, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
-------------------------------------------------------
Lorenzo Sonego (olasz)-Marozsán Fábián 6:7 (3-7), 7:6 (8-6), 6:1, 6:2
Kovács Miklós hátfájdalmai és csigolyasérülése miatt feladta a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-ralit a magyar kamionos trió.
Amint azt Kovács az M1 aktuális csatornának küldött videós beszámolójában elmondta, korábban egy dűnefalnak csapódtak, a baleset nyomán pedig hátfájdalmai alakultak ki.
Hétfőn ennek ellenére nekivágtak a napi szakasznak, de 80 kilométer megtétele után a pilótának meg kellett állnia és ki kellett szállnia a fülkéből a fájdalmak miatt.
- mondta Kovács láthatóan elkeseredetten, majd megköszönte a szurkolást mindenkinek.
A Kovács, Czeglédi Péter, Ács László trió az összetettben a 18. helyen állt nyolc szakasz után.
Kiesésüket követően már csak a Classic kategóriában vannak magyar indulók.
A 47. Dakar-rali pénteken zárul.
Forrás: mti.hu
Fotó: pixabay.com
A Dág KSE Szegeden kezdte meg a 2025-ös évet a Vidux-Szegedi RSE csapatával szemben január 5-én, vasárnap. A mérkőzés végeredménye 3:1 arányú győzelem lett a Dág KSE javára, Boa Szabolcs 30 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez.
Férfi Röplabda Extraliga 12. forduló
Vidux-Szegedi RSE – Dág KSE 1:3 (-21, -19, 24, -21)
Szeged, Városi Sportcsarnok, 120 néző. V.: Takács, Horváth M.
SZRSE: Piti 3, Bodnár, Gönczi 13, da Rocha 17, Fitor 18, Kasnyik 10. Csere: Borsi (liberó), Szepesi 2, Honti, Sarnyai 1, Engel. Vezetőedző: Otavio Ricardo Ferrigno Machado
DÁG: Szabó B. 4, Boa 30, Bellovicz 1, Csordás 8, Pongó 17, Kókai 10. Csere: Farkas (liberó), Bandi, Nagy P. 2, Bukta 2. Vezetőedző: Buzás Miklós
Buzás Miklós vezetőedző nyilatkozata: „Számítottunk rá, hogy nehéz merkőzés áll előttünk a rivális Szeged ellen. Keveset tudtunk készülni a találkozóra, így nagyon örülünk a győzelemnek. Mindenki felvállalta a szerepét, ami ma jutott neki. Gratulálok a Szeged csapatának is és külön köszönjük a kilátogató dági szurkolóknak a biztatást!”
12. forduló eredményei:
Tabella:
Forrás: Dág KSE / MTI / Magyar Röplabda Szövetség, dorogimedence.hu
Borítókép: illusztráció
Bejelentette visszavonulását Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok úszó.
A 35 éves klasszis szerdán Facebook-oldalán közölte, befejezte pályafutását.
"Harminc éven át a víz volt az otthonom, egy szentély, ahol megnyugvást és erőt találtam. Attól a pillanattól kezdve, hogy gyermekként először raktam a lábam a medencébe, tudtam, hogy valami varázslatosat fedeztem fel. A víz hűvös ölelése olyan volt, mintha hazatértem volna, egy hely, ahol a gravitáció megszűnt létezni, és minden egyes kartempó közelebb vitt az álmaimhoz" - írta Hosszú, aki 2003-ban mutatkozott be a felnőtt mezőnyben, egy évvel később pedig részt vett az athéni olimpián. Első nagy sikerét a 2008-as eindhoveni Európa-bajnokságon aratta, amikor is 400 méter vegyesen ezüstérmet nyert.
A római világbajnokságon 2009-ben ugyanebben a számban diadalmaskodott, ekkor az Egyesült Államokban Dave Salo irányításával készült.
A 2012-es debreceni Európa-bajnokságon három aranyat nyert, és a dobogóra esélyesként utazott ki a londoni olimpiára, ahol 400 méter vegyesen a számára csalódást jelentő negyedik helyen zárt. Ezt követően befejezte a közös munkát Salóval, majd későbbi férjével, Shane Tusuppal kezdett dolgozni, ez pedig meghozta számára az "aranykort".
A riói játékokra toronymagas favoritként utazott ki, és a két vegyesúszó számban nem is tudták megszorongatni, ráadásul a hosszabbik távon hatalmas világcsúccsal győzött, ezen kívül meglepetésre 100 méter háton is első lett, míg 200 méter háton másodikként csapott célba.
Magyar sportoló ezt megelőzően 1992-ben érdemelte ki ezt a díjat Egerszegi Krisztina révén. Hosszú a 2017-es hazai rendezésű világbajnokságon is a legnagyobb sztár volt a Duna Arénában, ahol ismét duplázott vegyesúszásban.
Tusuppal 2018 májusában ért véget kapcsolatuk, ezt követően egy rövidebb időszakra Petrov Árpád lett az edzője, akivel a 2019-es kvangdzsui világbajnokságon is a csúcsra ért mindkét vegyesúszó számban.
Karrierjében jelentős törést jelentett a 2020-as koronavírus-járvány, hiszen hosszú ideig nem rendeztek versenyeket. A 2021-es tokiói olimpián is ott volt az esélyesek között, de végül ötödik lett.
- fogalmazott Hosszú, aki kiemelte, az úszás megtanította a kitartásra a nehézségekkel szemben, a fegyelem fontosságára és a csapatmunka szépségére.
"Most, ahogy visszatekintek a karrieremre, óriási beteljesülést érzek. Az érmek és rekordok értékesek, de ami a legmélyebben megmaradt, az az úszás iránti örök szeretetem. Még azután is, hogy felakasztottam a versenydresszt, a víz továbbra is hívogat. Még mindig rengeteg örömöt találok a kartempók csapásában, a lágy fröccsenésekben és a felszín alatt érzett békés magányban" - írta a háromszoros olimpiai bajnok, aki kivételes fordulóinak és erejének is köszönhetően rövidpályán is fantasztikusan szerepelt karrierje során, a 25 méteres medencében rendezett világbajnokságokon 17 arany-, 8 ezüst- és 2 bronzérem került a neve mellé, ez a magyar úszósport teljes rövidpályás kollekciójának csaknem 60 százaléka.
"A következő években remélem, hogy megoszthatom ezt a szenvedélyt másokkal - tanítva a fiatal úszóknak azt a varázslatot, amit a vízben találtam, és bátorítva őket, hogy kövessék az álmaikat. Számomra az úszás nemcsak egy sport; egy életen át tartó utazás, tele szeretettel, növekedéssel és a kiválóság hajszolásával. Ahogy belemerülök minden új napba, magammal viszem a tanult leckéket és a sport iránti örök hitet" - fogalmazott a világklasszis.
Hosszú Katinka fantasztikus karrierje során 20 világcsúcsot állított fel, a világkupákon 321 arany-, 83 ezüst- és 69 bronzérmet nyert, amivel toronymagasan vezeti az örökrangsort.
Forrás: mti.hu
Biztos sikerrel – 36-26-os végeredménnyel – búcsúztatta az esztendőt az Esztergom a Budaörs ellen, ráadásul az esztergomiak megjavították eggyel az idénycsúcsukat is.
Elek Gábor csapata már az elején magához ragadta a kezdeményezést a Budaörssel szemben, a nyolc góllal záró Faragó Lea mellett az 52 százalékos hatékonysággal védő, gólt is szerző Herczeg Lili volt igazán elemében. Jelenleg a MOL Esztergom 16 ponttal a tabella harmadik helyén áll.
MOL ESZTERGOM–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 36–26 (18–9)
Esztergom, Suzuki Aréna, 650 néző. Játékvezetők: Hargitai Gábor, Markó Gábor István.
ESZTERGOM: HERCZEG 1 – KOVÁCS ANETT 4, BALLAI B. 2, KISFALUDY 4, Szucsánszki, FARAGÓ LEA 8 (3), Hajtai 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Nick 2, Mlinkó 2, Teplán 2, KÁRMÁN 6, Horváth F. 1, Bede 1, Majoros, Szőke. Edző: Elek Gábor.
BUDAÖRS: Vártok R. – Sztankovics K., Bardi 2, Gorilszka, Marincsák 2, Horváth P., SZÖLLŐSI-SCHATZL 3. Csere: Dobány, Bőle (kapusok), Szekerczés 4 (2), Schneider 2 (1), Farkas Júlia 2, Hudák 2, LENGYEL E. 3, Vártok T. 2, UHRIN 4. Edző: Buday Dániel.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3-0, 6. perc: 6-1, 11. perc: 6-3, 14. perc: 8-3, 18. perc: 10-4, 23. perc: 13-5, 26. perc: 26-6, 28. perc: 16-8, 30. perc: 18-9, 33. perc: 19-9, 36. perc: 21-9, 39. perc: 23-11, 43. perc: 25-12, 46. perc: 27-16, 49. perc: 31-19, 52. perc: 35-19, 56. perc: 35- 22, 58.perc: 36-26.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Nem voltam nyugodt a mérkőzés előtt, mert az elmúlt napok edzésmunkája nem tetszett, ráadásul sok idő telt el tétmérkőzés nélkül. A lányok azonban nagyon komolyan vették a meccset, az első félidőben védekezésben kiemelkedőt nyújtottak, amivel el is döntöttük a találkozót. Minden játékosomnak tudtam lehetőséget adni, aminek legalább annyira örülök, mint a győzelemnek.
Buday Dániel: – Csalódott vagyok, de a hazai csapat a játék minden elemében felülmúlt minket. Az első félidőben megilletődötten játszottunk, védekezésben és támadásban is gyengén teljesítettünk. A másodikban már mutattunk életjeleket, addigra azonban eldőlt a mérkőzés.
Forrás: Nemzeti Sport / Esztergom Handball / MKSZ, dorogimedence.hu
Borítókép: Esztergom Handball
Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...
Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...
Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.