rna ado 1 szazalek

Sport

Újabb rangos sikert ért el Fekete Miklós: a W.N.S.F. által rendezett Natúr Erős Emberek Európa-bajnokságán első helyen végzett, így Európa-bajnoki címet szerzett.

A sportoló közösségi oldalán számolt be az eredményről, kiemelve, hogy bár a verseny során nem minden alakult úgy, ahogyan előzetesen tervezte, ennek ellenére stabil teljesítménnyel sikerült megszereznie az aranyérmet. „Sajnos nem minden alakult úgy, ahogy szerettem volna, de így is stabilan sikerült elhozni az első helyezést” – írta bejegyzésében.

Fekete Miklós külön gratulált a mezőny minden versenyzőjének, valamint megköszönte azoknak is, akik ezüstvasárnap ellenére személyesen kilátogattak, és a helyszínen szurkoltak neki.

A verseny televíziós közvetítését a TV2 Spíler csatornán láthatják majd az érdeklődők.

Az Európa-bajnoki cím újabb mérföldkő Fekete Miklós pályafutásában, aki ismét bizonyította, hogy a natúr erős emberek mezőnyében a kontinens élvonalába tartozik.

Borítókép: Fekete Miklós Facebook-oldala, dorogimedence.hu

 

Új korszak kezdődik a Dorogi FC életében: a klub december 5-én, pénteken jelentette be, hogy új sportruházati- és sportszerbeszállítóval állapodott meg. A megállapodás értelmében 2026 januárjától 2027 nyaráig a Kappa szereléseit viselik a csapat tagjai, a mérkőzéseken pedig Select labdával játszanak, mindezt a HS Sport Life Kft. jóvoltából.

A frissen megkötött szerződés alapján nemcsak a játékosok, hanem a szakmai stáb is élvonalbeli szintű felszereléseket kap. A klub számára további fontos újdonság, hogy a közeljövőben elindul a Dorogi Futball Kft. hivatalos webshopja is a HS Sport Life Kft. weboldalán, ahol a szurkolók megvásárolhatják majd azokat a termékeket, amelyekben az első csapat edz és mérkőzik.

A HS Sport neve jól ismert a hazai sportéletben: számos labdarúgó- és kézilabdaklubbal, valamint egyéb sportszervezettel állnak együttműködésben, és kiváló minőségű felszerelésekkel látják el partnereiket.

A Dorogi FC köszönetét fejezte ki az együttműködés létrejöttéért új partnerének, és bíznak benne, hogy a közös munka sok szép sporteredményt hoz majd a jövőben.

A HS Sport Life Kft.-ről

A HS Sport Life Kft. 2022-ben kezdte meg működését, és elnyerte a SELECT márka kizárólagos magyarországi forgalmazási jogát, emellett a német Erima és a japán Mizuno hazai disztribútorává is vált. 2023-ban tovább bővült a portfólió az olasz Kappa, valamint a Gymstick és a Pure2Improve márkákkal, majd 2025-ben a PUMA termékeinek kereskedelmi jogaival is. A cég hatalmas raktárkészlete, gyors szállítása és több mint tízéves szakmai tapasztalattal rendelkező csapata garantálja a minőségi kiszolgálást, így nem véletlen, hogy egyre több magyar sportszervezet választja partnerének.

A Dorogi FC új megjelenéssel és professzionális felszereléssel vág neki a következő időszak kihívásainak.

Forrás: Dorogi Futball Kft. Facebook-oldala, dorogimedence.hu

 

Felázott talaj és hűvös idő várta a csapatokat a mogyorósbányai futballpályán, ahol november 8-án rendezték meg a Kistelepülések Tornájának negyedik fordulóját.

A 2025–2026-os bajnokságban térségünkből öt csapat méri össze erejét a bajnoki címért: Dág, Epöl, Kesztölc, Mogyorósbánya és Tokod Üveggyár SC. Az első fordulót Dág, a másodikat a Tokod Üveggyár SC, a harmadikat Epöl, míg a negyediket Mogyorósbánya rendezte.

A negyedik fordulót követően a tabella élén a Tokod Üveggyár SC áll, a második helyen Dág, a dobogó harmadik fokán Mogyorósbánya, őket követi az Epöl, ötödik pedig a Kesztölc.

Bár az őszi szezon lezárult, a csapatok télen sem pihennek: továbbra is rendszeresen edzenek, hogy tavasszal is hasonló lendülettel, fegyelemmel és örömmel léphessenek pályára.

Borítókép: Walczer Patrik

Forrás: dorogimedence.hu

 

November 22-én Dunaszerdahelyen versenyzett a Fighting Kempo Pokorni Team Esztergom-kertváros és Sárisáp csapata formagyakorlat, semi contact, light contact, földharc és felnőtt full contact versenyszámokban. A 4 ország (Magyarország, Szlovákia, Románia, Törökország) 22 csapata és 206 versenyzője között csapatunk összesen 9 arany-, 8 ezüst- és 7 bronzérmet szerzett.

Eredmények:
Fighting Kempo Sárisáp:

  • Sutyinszki Gergő: 2 ezüst, 1 bronz
  • Gulyás Áron: 2 bronz
  • Füle Ferenc: 1 bronz
  • Kántor Boglárka: 2 arany, 1 ezüst

Fighting Kempo Esztergom-Kertváros:

  • Rozbora Gábor: 1 ezüst, 2 bronz
  • Rozbora Bence: 2 arany, 1 ezüst
  • Füle Kevin: 2 arany
  • Faragó Kristóf: 1 arany, 2 ezüst
  • Tóth Dávid: 1 arany, 1 ezüst, 1 bronz
  • Bakk Eszter: 1 arany

Minden versenyzőnek gratulálunk, valamint köszönjük a felkészítő edzők munkáját: Shihan Pokorni Gábor, Sensei Pokorni Ádám és Sensei Pokorni Gáborné Vali.

 

Forrás, képforrás: Esztergom.hu

A Mol Esztergom hazai pályán 29–28-ra legyőzte a szerb Crvena zvezdát a női kézilabda Európa-liga selejtezőjében, a csoportkörbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén, november 8-án, szombaton – írja a Nemzeti Sport.

A királyváros történetében első alakulatként szerepel az Esztergom a nemzetközi porondon: a kétezres évek elején a Laurencz László vezette Esztergomi KSE legjobb eredményeként bajnoki 5. helyezett volt, és bár ezzel indulási jogot szerzett az EHF-kupába, pénzügyi nehézségek miatt nem vállalta a szereplést az El jogelődjében. Az elmúlt idényben újoncként bajnoki bronzérmes Mol Esztergom jogosult lett volna ugyan Bajnokok Ligája-szabadkártyát igényelni erre a szezonra, ám nem élt ezzel a lehetőséggel, a klub indoklása szerint azért, mert „nem akar lépcsőfokokat kihagyni az európai színtéren”.

Így az El-ben szerepel az együttes, a csoportkörbe jutásért – amelyet Elek Gábor vezetőedző a szezon előtt elvárásnak tartott – a szerb bajnok Crvena zvezda elleni párharc várt rá. A szerb alakulat legismertebb játékosa a 45 éves norvég kapus, Katrine Lunde, aki háromszoros olimpiai aranyérmes, kétszeres világbajnok és hétszeres Európa-bajnok, a női Bajnokok Ligája történetében egyedüliként hétszeres győztes.

A szerb bajnokságot veretlenül vezető Crvena zvezda kezdte jobban a mérkőzést, az első két találatot a vendégek szerezték. Esztergom történetének első európai kupagólját Hajtai Vanessza jegyezte, a házigazda támadásban pontatlanul játszott, bő negyedóra után 7–4-re vezetett a – korábban Békéscsabán dolgozó – vajdasági Rác Sándor irányította belgrádi alakulat. Lunde klasszisát igazolva 66 százalékos védési mutatóval állt ekkor.

Az Esztergom 9–8-ra zárkózott, innen viszont 12–8-ra távolodott a szerb csapat, amely a szünetre egy góllal még növelni is tudta előnyét. A második félidőt 3–0-s sorozattal kezdte az Esztergom, ezzel zárkózott közelebb, 20–20-nál pedig utol is érte riválisát. Az utolsó negyedórára fordulva vezetett első ízben a vendéglátó (21–20), amely a záró öt perchez érve már 27–24-re vezetett és végül egygólos előnyt szerzett a visszavágóra.

Lunde 13, a hazai kapuban Herczeg Lili nyolc lövést védett, Varga Emília hétszer volt eredményes. A világbajnokságra készülő, Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott kerettagjai közül Bukovszky Anna három lövést hárított, Kovács Anett hét, Szmolek Apollónia és Faragó Lea egy-egy gólt szerzett.

A másik magyar EL-csapat, a Mosonmagyaróvár a OF Nea Ioniasz elleni párharc megnyerésével már biztosította helyét a csoportkörben, sorozatban az ötödik kiírásban.

KÉZILABDA NŐI EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
3. forduló, 1. mérkőzés
Mol Esztergom–Crvena zvezda (szerb) 29–28 (11–16)
Esztergom, 1000 néző. Vezette: Sz. Jovcsev, Z. Jovcsev (bolgárok). 
ESZTERGOM: HERCZEG – KOVÁCS ANETT 7, Majoros K., Kisfaludy 1, Faragó Lea 1 (1), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Hajtai 1. Csere: Bukovszky (kapus), VARGA E. 7 (6), Horváth F. 2, Ballai B., Szmolek 1, Ballai A., Jacques 2, SCHATZL NATALIE 3, Teplán. Edző: Elek Gábor
CRVENA ZVEZDA: LUNDE – SIMICS 3, GAROVICS 6, AGBABA 6 (2), Majkics 2, Skrobics 5 (2), Sztamenics 1 (1). Csere: Kacsarevics, Kosztics (kapusok), RADOJICSICS 3, Velicskovics 2, Momcsilovics, Glusica, Nedeljkovics, Bogunovics, Klemencic. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 16. p.: 4–7. 25. p.: 8–12. 35. p.: 16–17. 46. p.: 22–20. 51. p.: 25–22, 58. p.: 29–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 7/5

MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Az első félidőben túlságosan tiszteltük ellenfelünket, ijedtek voltunk, ami taktikai fegyelmezetlenségekben jelentkezett. A vendégek viszont tudták, hogy mit akarnak, és ami nekem a legjobban fáj, hogy jobban is akartak, mint mi. A második játékrészben minden fordítva történt, a félidő elején szenzációsan játszottunk, de a háromgólos előnyünket sajnos nem tudtuk megtartani. Sokat kell hasznosítanunk ebből a meccsből a visszavágóra, bár bennünk talán több maradt, mint ellenfelünkben. 
Rác Sándor: – Az első félidőben megleptük az Esztergomot, amely talán nem számított ilyen nehéz mérkőzésre. Ekkor türelmesen, magunkból a maximumot kihozva játszottunk, a másodikban azonban összeroppantunk, rengeteget hibáztunk. Ez az eredmény mindkét csapat számára jó, azonosak az esélyek a továbbjutásra.

Borítókép: Esztergom Handball Facebook-oldal
Forrás: nemzetisport.hu, dorogimedence.hu

Cikk ajánló

  Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...

  Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...

Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

netfone 2024 11

Hirdetés

ELÉRHETŐSÉGEINK

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.