rna ado 1 szazalek

Hatósági

A garázdaság vétsége miatt indult ügyben a Komáromi Járási Ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfival szemben, aki éjfél után a nyílt utcán az ivócimboráját verte meg. 

 

A cselekményről készült videó a https://ugyeszseg.hu/ivocimborajat-verte-meg-videoval-komarom-esztergom-varmegyei-fougyeszseg-sajtokozlemenye/ oldalon tekinthető meg. 

A vádirat szerint a két férfi 2023. február 25-én a kisbéri kocsmában együtt italozott. Együtt indultak haza, éjfél után fél órával az utcán vitatkoztak és dulakodtak egymással. Az egyik férfi a földre esett, az elkövető fölé hajolva legalább négy alkalommal ököllel a fején megütötte.

A megütött férfi felállt, amely után az elkövető ismét megütötte legalább négyszer ököllel a fején. 

A bántalmazott férfinak nyolc napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek, emiatt nem kérte támadója megbüntetését. 

Az ügyészség vádirata alapján a Komáromi Járásbíróság a büntetlen elkövetőt tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben 300.000,-Ft. pénzbüntetésre ítélte. A büntetővégzés jogerős. 

 

Forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség 

Ittas állapotban járművezetés vétsége miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a büntetlen férfival szemben, aki 2023. február 2-án Lábatlan lakott területén ittas állapotban vezette a fia személygépkocsiját.  A sofőr a  jármű jobb oldali első ülésén utast szállított. 

A sofőr az Öreghegyi út egyenes útszakaszán ittassága miatt nem jobbra tartva közlekedett, hanem áttért a menetirány szerint baloldalra, és járműve bal oldali külső visszapillantó tükrével érintőlegesen nekiütközött az ellentétes forgalmi sávban, szemből érkező, szabályosan közlekedő személygépkocsi bal oldali elülső részének. 

Ezt követően a vádlott szintén a bal oldali visszapillantó tükrével nekiütközött egy másik vétlen személygépkocsi bal oldali külső visszapillantó tükrének, amely ennek következtében letörött. 

Az elkövetőt az első vétlen sofőr tartóztatta fel. . 

A jármű vezetésekor a sofőr közepes fokban volt ittas állapotban. A férfi vezetői engedéllyel nem rendelkezik, ezért engedély nélküli vezetés szabálysértése miatt külön szabálysértési eljárás indult vele szemben.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést szabjon ki, és a közúti járművezetéstől tiltsa el.

 

Forrás: KEV Főügyészség

 

Egy vadkamerát eladó cég spanyol vevője magánszemély volt és nem volt közösségi adószáma, az eladó mégis adómentes közösségi termékértékesítés miatt akarta visszaigényelni a beszerzési ár áfáját.

 

Az eladó közösségi értékesítési számláinak mindegyike módosító, helyesbítő számla volt, amit hónapokkal az adás-vétel után állítottak ki a vevő később megszerzett közösségi adószámának feltüntetésével. A számlázó program adatexportjából azonban kiderült, hogy az eredeti számlákon nem volt vevői közösségi adószám, csak egy azonosíthatatlan sorszám. 

A vadkamerákat az eredeti számlák szerinti teljesítési időpontban leszállították, amit a spanyol adóhatóság is megerősített. Mint ahogy azt is, hogy a spanyol vevő első beszerzései a magyar eladótól nem adóalanyként, hanem magánszemélyként történtek a közösségi adószám kiadása előtt.

Mindezek alapján a magyar eladó termékértékesítése nem lehetett adómentes. A NAV határozatának kézhezvétele után lemondott fellebbezési jogáról, így megillette a feltételes adóbírság-kedvezmény. A 2,5 millió forint adókülönbözetet megfizette, így csak az adóbírság felét kell lerónia.

 

Forrás: NAV

 

A virtuális piacterek árusait ugyanúgy ellenőrzi a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), mint bármely kereskedőt. Egyre többen használják például a TikTokot termékeik népszerűsítésére, eladására, de közöttük sokan vannak, akik nem törődnek az adókötelezettségekkel. Ügyleteik azonban nem maradnak titokban.

A NAV Heves vármegyei kollégái több különböző adatbázist, információt felhasználva ellenőriztek egy TikTok-hirdetőt, akiről – inkognitója ellenére – kiderült, hogy hol, mikor és milyen értékű árut adott el, valamint az is, hogy bevételei után nem fizetett adót.

 

Az illegálisan működő kereskedő „márkás” ruhaneműket, cipőket, csizmákat, táskákat, karórákat, ékszereket árult. Feltöltött videói, rendszeres hirdetései egyértelműen utaltak az üzletszerűségre és a tetemes árukészletre, sőt Facebook-profilja is azonosítható volt. Bebizonyosodott az is, hogy a profil működtetője zárt Facebook-csoportban és klasszikus piactéren is végez értékesítést. Az azonosított eladónak nem volt érvényes adószáma, nem volt érdekeltsége gazdasági társaságban és munkahelye sem, így üzletelt.

Mivel a több forrásból gyűjtött adatok alapján iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény gyanúja merült fel, az ellenőröket a NAV Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei is elkísérték a Heves vármegyei piacra. A próbavásárláskor tényszerűen is bebizonyosodott, hogy az eladónak sem számla-, sem nyugtatömbje nem volt, és online pénztárgépet sem használt, a márkásnak tűnő termékeket egy furgonból árusította. A márkajelzéses áruk vizsgálatakor a szaktanácsadó megállapította, hogy azok hamisítványok. A Bevetési Igazgatóság munkatársai összesen 112 ruházati terméket foglaltak le. Az ügyben adóigazgatási eljárás, büntetőeljárás és szabálysértési eljárás is indult.

Forrás: NAV

 

Örömmel tudatjuk, hogy Megosztod? című, a 10–23 éves korosztálynak kiírt kreatív adótudatossági pályázatunkon a zsűri kiválasztotta a kategóriák nyerteseit, sőt, különdíjakat is osztott.

 

Szeptemberben indult pályázatunkban arra kértük a 10 és 23 életév közötti diákokat, mutassák meg nekünk, szerintük mi a haszna, értelme, lényege az adófizetésnek.

November 30-ig csaknem 900 művet küldtek a fiatalok a három kategóriához. A kiírásban az iskolákat is megszólítottuk, különdíjjal buzdítva őket, hogy diákjaikat mozgósítsák ebben a társadalmilag is fontos témában. Több iskola is nagy erőbedobással versengett az 500 000 forintos nyereményért. Érkeztek szép számmal, kidolgozott, minőségi rajzok, festmények, képregények, a nagyobbaktól pedig kaptunk lexikai tudásról tanúbizonyságot tévő bemutatókat is. Jöttek változatos stílusú rajzfilmek, videók, olykor szívderítő, másszor mélyebb, sok tudásanyagot tükröző tartalommal.

Zsűrink korosztálya és háttere is széles skálán mozgott: ugyanolyan súllyal szavazott a közkedvelt youtuber, Szecsó is, mint a NAV szakmai vezetői és kommunikációs csapata. Az egyes műveket több szempontból értékeltük, figyelembe vettük esztétikai megjelenésüket, a ráfordított munkát, a készítő életkorát, s azt, hogy mondanivalója mennyire szolgálja pályázatunk célját.

Az online játék, applikáció kategóriájában azonban csak nyertest hirdetünk, mert nem találtunk több olyan produkciót, amely elérte volna a remélt színvonalat. Mivel nem osztottuk ki a 2. és 3. helyezést, úgy döntöttünk, helyettük különdíjjal jutalmazunk két rajzkészítőt, valamint azt az iskolát, ahonnan a második legtöbb értékelhető alkotást kaptuk.

De jöjjön a lényeg, íme, nyerteseink!

  1. 1. kategória (rajz, rajz, fotó, festmény, képregény, kollázs)
  2.  

1. díj

Borbély Boglárka

Pannon Egyetem, Veszprém

150 000 forint

 

2. díj

Mógor Dalma

Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola, Mohács

100 000 forint

 

3. díj

Zimányi Vanessza Melitta

Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikum

   50 000 forint

 

 

       
  1. 2. kategória (videó, rajzfilm)
  2.  
 

1. díj

Peresztegi Mirkó Marcell

Zuglói Heltai Gáspár Általános Iskola, Budapest

250 000 forint

2. díj

Tóth Patrik Kálmán

Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen

180 000 forint

3. díj

Galambosi Szabolcs

Leövey Klára Gimnázium, Budapest

100 000 forint

         
  1. 3. kategória (online játék, applikáció)
  2.  

1. díj

Huszár Hunor Zoltán

Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Technikum, Cegléd

400 000 forint

 

 


Különdíjak – Rajzok, és a legtöbb pályázatot küldő iskolák

 

rajz

Köd Mirabella, Szent Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Szany

50 000 forint

rajz

Frank Boglárka, Vörösmarty Mihály Gimnázium, Budapest

 

50 000 forint

Iskolák 1. díj

Kecskeméti SZC Kada Elek Technikum

500 000 forint

Iskolák 2. díj

Tabán Általános Iskola és AMI, Szeged

 

300 000 forint

 

Forrás: NAV

 

 

 

FPályázóinknak köszönjük a részvételt, és a tőlük kapott élményeket, nyerteseinknek pedig szívből gratulálunk! Nyereményeiket – a műszaki és médiaeszközökre váltható vásárlási utalványokat – kollégáink, karácsonyig eljuttatják hozzájuk.

A díjazott pályaműveket a NAV januárban teszi közzé, ott megismerhetők a legjobb alkotások.

Cikk ajánló

  Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...

  Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...

Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

netfone 2024 11

Hirdetés

ELÉRHETŐSÉGEINK

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.