rna ado 1 szazalek

Hírek

A Dunakeszi-Fót Aqua ÖTE a Heim Pál Kórházért gyűjt!

A Dunakeszi-Fót Aqua Önkéntes Tűzoltó Egyesület (ÖTE) karitatív akciót hirdet a Heim Pál Gyermekkórház kis betegei javára. A cél, hogy december 5-én egy felejthetetlen Mikulás-ünnepséget szervezzenek a nehéz körülmények között gyógyuló gyermekeknek.
Az egyesület szeretné egy kis örömet, mosolyt és meglepetést csempészni a kórházban töltött időszakba, ezért adományokat gyűjtenek a Mikulás-csomagok megtöltéséhez.


Mire van szükség?
* Csokoládé és egyéb édességek
* Kisebb játékok és ajándéktárgyak
Minden apró felajánlás hatalmas boldogságot jelent a kis betegek számára!
Hogyan segíthet?


Az adományokat a Dunakeszi-Fót Aqua ÖTE munkatársaihoz juttathatja el:
* 📍 Fót, Mihály Dénes utca
* Kapcsolattartó: Tóth Sándor
* Telefon: 06-30-723-4805
Köszönjük, hogy segít együtt mosolyt csalni a gyerekek arcára! 🎅🏼❤️

 

November 12-én világszerte a szociális munka napját ünneplik. Ehhez kapcsolódóan rendezvényt tartottak Nyergesújfaluban, ahol azokat a szakembereket és önkénteseket köszöntötték, akik elhivatottan dolgoznak a rászorulók, idősek, gyermekek és családok támogatásáért.

Az ünnepségen Erős Gábor, a térség országgyűlési képviselője és Mihelik Magdolna, Nyergesújfalu polgármestere mondott köszöntőt, a műsort pedig a zeneiskola tanulói tették meghitté Balogh Mária tanárnő zongorakíséretével.

A rendezvényen elhangzott: a szociális területen dolgozók munkája a közösség alapját jelenti, hiszen ők azok, akik nap mint nap segítenek, figyelnek, és reményt adnak másoknak. Az önkormányzat nevében köszönetet mondtak mindazoknak, akik hivatásukat lelkiismeretesen és emberséggel végzik.

A Szociális Munka Napját minden évben november 12-én tartják. A Szociális Munkások Nemzetközi Szövetsége (IFSW) 1997-ben jelölte ki ezt a dátumot, hogy felhívja a figyelmet a szociális munkások áldozatos tevékenységére. Magyarországon a jogszabályok értelmében ez a nap munkaszüneti nap a szociális és gyermekjóléti intézményekben dolgozók számára.

Felhasznált forrás: Nyergesújfalu Város Önkormányzata Facebook-oldal, dorogimedence.hu
Borítókép: illusztráció (freepik.com)

Október utolsó hétvégéjén Kiscsévpusztán, Dág és Csolnok között tartották meg a Pilis–Gerecse Vadászszövetség első nagyszabású trófeaszemléjét. Az eseményre a négy szomszédos vadásztársaság – az Aranykalász, a Dunakanyar, a Pagony és a Gete – közösen vonult fel, és összesen 36 gím-, 8 dám- és 45 őztrófeát állítottak ki az idei vadászévből.

A frissen megalakult vadászszövetség célja a térség folyamatosan növekvő gímszarvas-állományának fejlesztése, valamint a szakmai alapokon nyugvó, összehangolt vadgazdálkodás megvalósítása a Pilis és a Gerecse térségében. A négy társaság mintegy 18 ezer hektáron gazdálkodik, ahol az afrikai sertéspestis hatásai miatt egyre inkább a gímszarvas vált a fővaddá.

A rendezvényt Anda Bálint, a Gete Vadásztársaság elnöke nyitotta meg, aki méltatta a vadásztársaságok együttműködését és azt az elhivatott munkát, amelyet a térség vadállományának megőrzése és fejlesztése érdekében végeznek. Ezt követően Erős Gábor, a térség országgyűlési képviselője köszöntötte a résztvevőket. Hangsúlyozta, hogy bár maga nem vadász, nagyra becsüli a vadászat és a vadgazdálkodás szerepét a természetvédelemben és a vidéki közösségek életében.

Felszólalt továbbá Újhelyi Tamás, a Dunazug tájegység fővadásza is, aki üdvözölte a szövetség létrejöttét, és kiemelte, hogy az ilyen szakmai összefogások hosszú távon erősítik a térség vadgazdálkodását. A társaságok képviselői beszámoltak az idei év eredményeiről, majd köszönetet mondtak a szakszemélyzetnek és a tagságnak az egész éves munkáért. Az ünnepség során a szövetség legeredményesebb hivatásos vadászának, Kohl Józsefnek ajándékutalványt adtak át elismerésképp.

A programot a Hangvadász Kürtegyüttes szignáljai tették ünnepélyesebbé, akik a közös ebéd előtt kürtelőadással is megörvendeztették a résztvevőket.

A látogatók nagy számban érkeztek a térségből, a gyerekek számára pedig állatsimogató és lovaskocsikázás nyújtott további élményt. A rendezvény baráti hangulatban zárult, és méltó kezdete volt annak a példamutató együttműködésnek, amely a Pilis–Gerecse Vadászszövetség jövőbeni munkáját is jellemzi majd.

Fotók: Erős Gábor Facebook-oldala
Felhasznált források: Nimród VadászújságErős Gábor Facebook-oldala, dorogimedence.hu

 

Harmincadik alkalommal indított adventi adománygyűjtését a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet. A hétfői rendezvényen ismert önkéntesek, munkatársak, illetve vállalati partnerek képviselői segítettek a gyűjtés jelképévé vált mézeskalács szívek díszítésében.

A segélyszervezet a hagyományos kezdeményezést a már jól ismert „Ételt az éhezőknek, otthont az otthontalanoknak, esélyt az esélyteleneknek” mottóval indította el.

 

Az MTI-hez eljuttatott közleményben idézték Gáncs Kristófot, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatóját, aki elmondta, harminc évvel ezelőtt néhány üres persellyel és az emberi jóságba vetett hittel indították útjára adventi felhívásukat, abban a reményben, hogy lesznek, akik a saját tökéletes karácsonyukon túl készek tenni másokért, a nélkülözőkért és a bajbajutottakért. Mint mondta, az adventi adománygyűjtés mára Magyarország legnagyobb ünnepi összefogásává vált, amelynek szimbóluma, a szeretet.éhség. mézeskalácsszív (lásd a fenti képen!) most magyarok százezrei számára jelent egyet a karácsony egyik legfontosabb üzenetével, a cselekvő szeretettel, a hiányt szenvedők támogatásával.

 

Forrás, képforrás: kemma.hu

 

 

Értesítjük a Tisztelt Lakosságot, hogy megkezdjük az Esztergom Megyei Jogú Város Önkormányzatának fenntartásában lévő Kis-Duna sétány 18., valamint 23. szám előtti zöldterületek kertészeti munkainak előkészítését.

A fent részletezett munkák tervezett ideje: 2025.11.10 8:00-14:00-ig -2025.11.11. 8:00-14:00-ig.

Tisztelettel kérjük az autótulajdonosokat, hogy az érintett házszámok előtt ne parkoljanak!

Tekintettel a bizonytalan időjárási (szeles, csapadékos) tényezőkre, a munkavégzés időpontja módosulhat, de törekszünk a fent jelzett intervallum betartására.

A kivitelezés ideiglenes, részleges útlezárással - az érintett házszámok előtt -, valamint hanghatással jár, kérjük a lakosság megértését, türelmét.

 

Forrás, forrás: esztergom.hu

Cikk ajánló

  Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...

  Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...

Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

netfone 2024 11

Hirdetés

ELÉRHETŐSÉGEINK

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.