Civil kezdeményezés nyomán épült meg nemrég a Kenyérmezei-patakon átívelő a Szivárványhíd, ahol a gazdik méltó módon emlékezhetnek a "szivárványhídon átkelt" kedvenceikről. Kemma.hu ellátogatott oda, ahol már több személyes emléktárgy, fotó kapott helyet.
A szivárványhíd a remény és a vígasz szimbóluma, amely nemrég valós formát öltött a településen. A történet szerint ha egy állat meghal, átkel a szivárványhídon.
A hídon átkelve békés és megnyugvást adó erdő, csobogó patak és napfény várja az állatot, ahol nincs betegség, fájdalom, csak önfeledt játék és pihenés, amíg újra nem találkozik a gazdival. Amikor a kutya megáll, beleszagol a levegőbe és elszalad a társaitól, azt azt jelenti: a gazdája is megérkezett a túlvilágra, ahol újra együtt lehetnek.
Egy háziállat elvesztése ugyanolyan trauma, a gyász feldolgozásához kell időt és helyet teremteni. Ennek apropójaként készült el helyi civilek támogatásával a szivárványhíd nemrég Dorogon. A Kenyérmezei-patak csobogása, a napsütötte rét és a hidat körülölelő buja növényzet visszadja azt, amely a hídon átkelő állatokra vár...
Az ötlet nem újkeletű: Észak-Karolinában, a Lake Lure Flowering Bridge közelében található a Szivárványhíd, amely az elmúlt időszakban a gazdik emlékhelye lett.
A dorogi hídon is többen elhelyeztek egy-egy személyes tárgyat, sőt: a kedvenc fényképét is. Így emlékszik gazdája Szotyira, a kutyusra, aki a fényképen látható vidám hangulatban marad meg gazdája emékeben.
Forrás, képforrás: kemma.hu, 24 Óra
Szeptember 13-án, szombaton délelőtt az Esztergomi Piac rendhagyó programnak adott otthont: a Richter Egészségdélelőttön több százan vettek részt, és a szervezők örömére több mint 600 vizsgálatot végeztek el a helyszínen. A vásárlás és a gasztronómiai élmények mellé ezúttal ingyenes szűrések, tanácsadások és interaktív bemutatók társultak, amelyek az egészségtudatos életmódra és a megelőzés fontosságára hívták fel a figyelmet.
Az eseményen jelen volt Hernádi Ádám, Esztergom Megyei Jogú Város polgármestere, dr. Pák Péter, az Esztergomi Vaszary Kolos Kórház főigazgatója, valamint Garai Zoltán, a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének főmérnöke.
Balról jobbra: Hernádi Ádám, Garai Zoltán, dr. Pák Péter
Garai Zoltán lapunknak elmondta: „A Richter Egészségdélelőtt célja az volt, hogy a piaci forgatagban könnyen elérhető, gyors szűrővizsgálatok révén segítsük a lakosságot az egészségmegőrzésben. Ez a program ugyan nem azonos az országos Richter Egészségváros-sorozattal, de küldetésében hasonló: felhívni a figyelmet a prevenció jelentőségére. Egyébként a Richter Egészségváros tavaly Esztergomba is ellátogatott, idén pedig Tatabányára érkezik október 4-én.”
A dorogi gyáregységvezető kiemelte, hogy a piac különleges közösségi térként egyedülálló helyszínt biztosított a rendezvénynek. „Talán nem volt még az országban olyan program, ahol a bevásárlás, a gasztronómia és a prevenció ennyire természetesen találkozott volna. Az együttműködés ötlete a piac vezetőségétől érkezett, mi pedig nyitottak voltunk arra, hogy támogassuk ezt a kezdeményezést” – hangsúlyozta. Garai arra is rámutatott, hogy a dorogi gyárban közel ezer ember dolgozik, közülük sokan Esztergomból és környékéről járnak be nap mint nap. „Számunkra is fontos, hogy munkatársaink és családjaik részére elérhetőek legyenek ilyen lehetőségek. Ez a program részben róluk, értük is szólt” – tette hozzá.
A dorogi Richter és az esztergomi kórház között évtizedek óta szoros az együttműködés, amelyet most is erősített az esemény. A szakemberek munkáját Garai külön is megköszönte: „Hálás vagyok a kórház dolgozóinak és minden résztvevő egészségügyi szolgáltatónak, akik szombaton rendkívül elismerésre méltó munkát végeztek.” A főmérnök kiemelte azt is, hogy a kórház mellett a városi programokat is segítik: a Richter az esztergomi MCC Feszt egyik kiemelt támogatója, továbbá a Múzeumok Éjszakája Esztergom főtámogatója.
„Az ötlet megszületésekor az vezérelt bennünket, hogy a piac ne csak a vásárlás helyszíne legyen, hanem egy valódi közösségi tér, ahol az esztergomiak találkozhatnak, élményeket szerezhetnek, és még a saját egészségükért is tehetnek. Rendkívül büszke vagyok rá, hogy a Richterrel, a kórházzal és a helyi partnerekkel közösen egy olyan rendezvényt hozhattunk létre, amelyben a gasztronómia, a helyi értékek és a prevenció kéz a kézben járnak” – ezt már Ligeti Martina, az Esztergomi Piac vezetője nyilatkozta lapunknak.
Ligeti Martina hozzátette: „A mostani egészségdélelőtt megmutatta, hogy van igény az ilyen típusú kezdeményezésekre, és a piac tökéletes helyszín tud lenni ehhez. Külön öröm számomra, hogy a látogatók nemcsak bevásároltak és kóstolgattak, hanem részt vettek a szűréseken, tanácsadásokon is. Ez az igazi értéke a napnak: hogy közösen, jó hangulatban, egymást támogatva tettünk egy lépést egy egészségesebb, tudatosabb élet felé.”
A program sikeréhez a Richter Gedeon Nyrt. mellett hozzájárultak a kórház elhivatott szakemberei, valamint több egészségügyi szolgáltató és helyi csapat, köztük a Halmai Medical, az Otonet Halláscentrum, az Optic World és a NewPilates by AD is.
A nagy érdeklődés egyértelműen jelezte: egyre többen tartják szem előtt a tudatos és felelős életmódot.
Fotók: Esztergomi Piac Facebook-oldal, dorogimedence.hu
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia új elnöke Székely János szombathelyi megyéspüspök!
Püspök atyát térségünkhöz sok szál köti: Felsőfokú tanulmányait az esztergomi Érseki Papnevelő Intézetben és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán végezte, ahol később tanárként, docensként és rektorként is szolgált.
Esztergomban plébános volt a Szent Anna-plébánián.
2008-ban püspökké szentelték Esztergomban, majd 2017 óta a Szombathelyi Egyházmegye megyéspüspöke. 🤍 Szívből gratulálok a kinevezéséhez!
Isten áldása kísérje munkáját és szolgálatát!
Forrás, képforrás : Erős Gábor Facebook oldala
Péntekig még lehet igényelni a humán papillomavírus (HPV) elleni védőoltást a 7. osztályos lányoknak és fiúknak - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
A szervezet MTI-hez hétfőn eljuttatott közleménye szerint a szülőknek írásos nyilatkozatban kell kérni a védőoltást, amelyet az iskolaorvos két adagban, hat hónap különbséggel ad be.
A HPV több mint száz típusa közül legalább 15 súlyos daganatos betegséget okozhat, köztük a méhnyakrákot, fej-, nyak- és nemi szervi daganatokat. A kilenc HPV-típust tartalmazó oltóanyag már nemcsak a leggyakoribb magas kockázatú típusokkal, hanem a nemi szemölcsökkel szemben is hatékony védelmet nyújt, valamint segíti az immunrendszert abban, hogy gyorsan semlegesítse a vírust, megelőzve ezzel a súlyos betegségeket.
- írták.
Kitértek arra is, hogy Magyarországon évente több mint 1400 nő hal meg méhnyakrák következtében, a védőoltással évente akár több száz élet is megmenthető.
A tavalyi tanévben a jogosult tanulók szüleinek mintegy 80 százaléka döntött a védőoltás mellett, biztosítva gyermekeik védelmét a HPV-fertőzéssel szemben - tették hozzá.
Forrás, képforrás: mti.hu, hgysz.hu
Kedd délután vasúti töltésen keletkezett tűzesetekhez vonultak Tatabányára és Tatára, szerda reggel műszaki mentéshez a 117-es főútra, Tát térségébe
A vármegyeszékhelyen, a Sárberki utcába két alkalommal riasztották a tatabányai hivatásos tűzoltókat kedd délután a vasúti töltéshez. Először ötven méter hosszan száraz fű, bozótos égett. Nem sokkal később a zajvédő fal szigetelése izzott, füstölt a töltés mentén. Az egységek egy vízsugárral és kéziszerszámokkal avatkoztak be.
Tatára, a Tompa Mihály utcai vasúti töltéshez a tatabányai és a komáromi hivatásos tűzoltók valamint Kocs Önkéntes Tűzoltó Egyesületének tagjai vonultak. Itt zajvédő fal, valamint a közelében lévő telken kerti hulladék, továbbá 1500 négyzetméteren száraz fű, aljnövényzet égett. A tűzoltó egységek vízsugárral, puttonyfecskendővel és kéziszerszámokkal oltották el a tüzet.
Összeütközött két személyautó szerda reggel a 117-es főúton, Tát és Esztergom között a 11-es kilométernél. Az esztergomi hivatásos tűzoltók az egyik járművet áramtalanították és a forgalmi akadály megszüntetésében vettek részt. A balesetben érintett gépkocsikban csak a sofőrök utaztak.
Forrás, képforrás: katasztrófavédelem
2026. június 13-án, szombaton ünnepélyes keretek között került sor az esztergomi Városháza...
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli...
A magyar családok reáljövedelme 70 százalékkal nőtt 2010 óta - a GKI elemzése szerint azonban a...

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.