Jelentős változásokat jelentett be portfóliójában a Mediaworks Hungary Zrt. A vállalat közlése szerint július 1-jétől felfüggesztik a Komárom-Esztergom vármegyei 24 Óra nyomtatott kiadását, így a lap a jövőben már csak digitális formában lesz elérhető.
A Mediaworks közleménye szerint a döntés a vállalat portfólió-átalakításának része. Ennek keretében június 16-tól már felfüggesztették a Bors napilap nyomtatott kiadását, július 1-jétől pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom vármegyei 24 Óra nyomtatott változata is megszűnik.
A kiadó hangsúlyozta, hogy az érintett tartalmak a továbbiakban online felületeken, digitális formában továbbra is elérhetők maradnak az olvasók számára.
A változások nemcsak a nyomtatott sajtót érintik. A vállalat bejelentette azt is, hogy felfüggeszti a Ripost.hu és a Metropol.hu weboldalak működését.
A Mediaworks közölte, hogy az előfizetőket közvetlenül tájékoztatják a változásokról, új kiadványokat ajánlanak fel számukra, illetve lehetőséget biztosítanak a fennmaradó előfizetési díjak visszatérítésére is.
A társaság hozzátette: a portfólióját érintő esetleges további változásokról a szükséges időben és formában ad majd tájékoztatást.
A döntés különösen Komárom-Esztergom vármegyében számít jelentős változásnak, hiszen a 24 Óra évtizedeken át a térség meghatározó nyomtatott napilapja volt. Július 1-jétől azonban már kizárólag digitális formában folytatja működését.
Borítókép: illusztráció (ChatGPT – AI), dorogimedence.hu
Ismét illegális hulladéklerakás miatt kellett intézkedni Kesztölcön. Juhász Sándor polgármester a település közösségi oldalán számolt be arról, hogy az óvoda feletti területen rendszeresen jelennek meg újabb és újabb szemétkupacok, annak ellenére, hogy az önkormányzat többször is felhívta a figyelmet arra: a terület nem hulladéklerakó.
A polgármester szerint az elhelyezett hulladék rendkívül változatos. Az építési törmelék mellett zöldhulladék, használaton kívüli medence, játékok és más lomok is gyakran kerülnek a területre.
Az illegálisan lerakott hulladék elszállítása és a terület megtisztítása minden esetben az önkormányzat feladata, ami jelentős többletköltséget jelent a település számára. Emiatt egy ideje megfigyelés alatt tartják az érintett területet.
A megfigyelés eredményeként június 16-án délelőtt sikerült tetten érni egy csoportot, amely éppen egy járműről lapátolta le a hulladékot. A polgármester közlése szerint miután jelezte az érintetteknek, hogy rendőrt hív és feljelentést tesz környezetszennyezés miatt, a csapat visszalapátolta a már lerakott hulladékot a gépjárműre, majd elhagyta a helyszínt.
Juhász Sándor figyelmeztetett: aki közterületre vagy más, nem kijelölt helyre hordja a hulladékát, súlyos bírságra számíthat. Hozzátette, hogy a megfigyelő kamerák továbbra is működnek, és arra kérte a lakosságot, hogy amennyiben hasonló esetet tapasztalnak, értesítsék a polgármesteri hivatalt.
A település vezetője hangsúlyozta, hogy közös érdek a környezet tisztán tartása és a környezettudatos szemlélet átadása a fiatalabb generációknak. Mint írta, különösen rossz üzenetet közvetít, ha az óvoda közelében jelennek meg illegális hulladéklerakások.
„Védjük meg közösen a környezetünk értékeit! Ez a mi örökségünk és a mi kötelességünk azt tisztán átadni a jövő nemzedékének!” – fogalmazott a polgármester.
Borítókép, forrás: Kesztölc Község Önkormányzata, dorogimedence.hu, agroinform.hu
Tát Város Önkormányzata újabb tájékoztatást tett közzé az ausztriai azbesztbotrány kapcsán, miután a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) kért információt a települést esetlegesen érintő kavicsszállítmányokról.
Mint ismert, országos visszhangot váltott ki, hogy több osztrák bányából Magyarországra szállított kőanyagok esetében felmerült az azbesztszennyezés gyanúja. A NAV korábban nyilvánosságra került adatai szerint az érintett bányákból származó szállítmányok több mint 250 magyarországi településen jelentek meg, köztük Táton is. A település vezetése ezért további adatokat kért a hivataltól annak tisztázása érdekében, hogy pontosan milyen szállítmány érkezett a városba, illetve mi lett annak későbbi sorsa.
A NAV válaszában közölte, hogy az EKÁER (Elektronikus Közúti Áruforgalom Ellenőrző Rendszer) adatai alapján az azbesztszennyezéssel érintett ausztriai bányákból – Badersdorfból, Bernsteinből, Pilgersdorfból, Rechnitzből és Rumpersdorfból – származó, 2517-es vámtarifaszám alá tartozó termékek esetében Tát kirakodási címként szerepelt a nyilvántartásban. A hivatal ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az árumozgások rögzítése önmagában nem bizonyítja azt, hogy az adott anyagot a településen fel is használták.
A kemma.hu összefoglalója szerint a nyilvántartás alapján 2019 augusztusában mintegy 52 tonna, a 2517-es vámtarifaszám alá tartozó anyag érkezett Tátra. A szállítmány további sorsáról azonban jelenleg nincs nyilvános információ. A NAV tájékoztatása szerint az azbesztszennyezés kivizsgálására tárcaközi azbeszt-munkacsoportot, valamint egy osztrák–magyar bizottságot is létrehoztak. Ezek feladata annak feltárása lesz, hogy az érintett bányákból származó anyagok valóban szennyezettek voltak-e, illetve pontosan hová kerültek.
Tát önkormányzata arra is választ kapott, hogy a szállítmány pontos címzettjéről, felhasználójáról vagy további részleteiről miért nem kapott információt. A NAV közölte, hogy ezek az adatok az adózás rendjéről szóló törvény alapján adótitoknak minősülnek, ezért nem hozhatók nyilvánosságra.
Tát Város Önkormányzata közleményében hangsúlyozta, hogy továbbra sincs információjuk arról, hogy ilyen jellegű szállítmányt a településen felhasználtak volna. A tájékoztatás szerint a helyi vállalkozások, valamint a Magyar Közút a munkálatok során a környékbeli bányákból származó kőanyagokat használták fel.
Az önkormányzat közölte: várják a folyamatban lévő komplex vizsgálatok eredményét, amelyek remélhetőleg választ adnak arra, hogy az érintett szállítmányok pontosan hová kerültek, és fennállt-e bármilyen egészségügyi vagy környezetvédelmi kockázat.
Forrás, képforrás: dorogimedence.hu, Blikk.hu
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison - tájékoztatta a a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szerdán közleményben az MTI-t.
Huszonkilenc új HUNOR-tag tett ünnepélyes keretek között fogadalmat, valamint a tavaly novemberben sikeres gyakorlatot végrehajtó 27 ember.
Az eskütételen Erdélyi Krisztián tűzoltó vezérőrnagy, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (BM OKF) műveleti főigazgató-helyettese hangsúlyozta, hogy a HUNOR Mentőszervezet Magyarország legnagyobb hivatásos mentőcsapata, amelynek tagjai önként vállalták, hogy itthon és a határainkon kívül is bevethetőek legyenek.
A huszonkilenc újonc június 7-10. között vett részt "rendszerbeállító gyakorlaton": földrengés miatt összedőlt épületek alá szorult túlélőket kellett kimenteniük. A sérültek felkutatását és kimentését keresőkutyákkal, speciális eszközökkel végezték.
Forrás, képforrás: mti.hu
Megkezdődött az Otthon téren található bányászemlékmű áthelyezésének folyamata Dorogon. A város képviselő-testülete még áprilisi ülésén döntött arról, hogy az emlékmű új helyre kerül, a tavaly Európai Uniós támogatással kialakított Hantken Miksa parkba.
Az önkormányzat tájékoztatása szerint az emlékmű új helye a valamikori Fortuna területén, a Földtörténeti lépcső mellett lesz. Az áthelyezéshez a Dorogi Szénmedence Kultúrájáért Alapítvány, mint az emlékmű tulajdonosa is hozzájárult.
A munkálatok első lépéseként eltávolítják az emlékmű márványborítását, ezt követően műhelyben felújítják az egyes elemeket, szükség esetén javítják vagy pótolják azokat. Ezzel párhuzamosan az új helyszínen elkészül az emlékmű alapja és vasbeton szerkezete.
A felújított márványlapok ezt követően kerülnek fel az új betonmagra, így az emlékmű megújult formában fogadhatja majd a látogatókat a Hantken Miksa parkban.
Az önkormányzat közlése szerint a munkálatok már megkezdődtek az Otthon téren, és várhatóan a Bányásznapi ünnepségsorozat kezdetére be is fejeződnek.
A kivitelezés idejére a városvezetés a lakosság türelmét és megértését kéri.
Fotók: Dorog Város Önkormányzata, dorogimedence.hu
Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...
Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...
Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.