rna ado 1 szazalek

Hírek

 

Közleményt adott ki a Dorogi Többcélú Kistérségi Társulás a 2026. április 12-én lezajlott országgyűlési választásokat követően.

A térség településeinek vezetői hangsúlyozták: a választópolgárok döntésének megfelelően változás állt be a térség országgyűlési képviseletében. A közleményben elismerésüket fejezték ki Erős Gábor munkájáért, kiemelve a települések fejlődését segítő együttműködésben betöltött szerepét.

Egyúttal gratuláltak Radnai Márknak a választási sikeréhez, és jelezték: a térség további fejlődése érdekében készek az együttműködésre az új képviselővel.

A közleményt a dorogi kistérség településeinek polgármesterei írták alá:

  • Bánhidi József – Annavölgy község polgármestere
  • Pallagi Tibor – Bajna község polgármestere
  • Kolonics Péterné – Csolnok község polgármestere
  • Steiner Tamás – Dág község polgármestere
  • Dr. Tittmann János – Dorog város polgármestere
  • Mészáros István – Epöl község polgármestere
  • Juhász Sándor – Kesztölc község polgármestere
  • Fári Csaba – Leányvár község polgármestere
  • Murczin Kálmán – Máriahalom község polgármestere
  • Balogh Miklós – Nagysáp község polgármestere
  • Kosztkáné Rokolya Bernadett – Piliscsév község polgármestere
  • Kollár Károly – Sárisáp község polgármestere
  • Bánhidi László – Tokod község polgármestere
  • Petrik József – Tokodaltáró község polgármestere
  • Czakó János – Úny község polgármestere

Forrás, képforrás: dorogimedence.hu, stylemagazin.hu

 

Hagyományos május 1-jei felvonulásra várják az érdeklődőket Dorogon.

Dorog Város Önkormányzata közösségi oldalán tájékoztatta a lakosságot, hogy 2026. május 1-jén, pénteken 10:00 órakor indul a felvonulás a Hősök teréről. A program évről évre népszerű a helyiek körében, idén is közös ünneplésre hívják a dorogiakat.

A felvonulás hangulatáról ezúttal is a Dorogi Bányász Zenekar gondoskodik, akik zenéjükkel kísérik a résztvevőket.

A szervezők mindenkit szeretettel várnak az ingyenes rendezvényre.

 

Forrás, képforrás: dorogimedence.hu

 

 

Nem várt fordulatot vett egy 62 éves túrázó szombat délutáni kirándulása a Börzsönyben. A hölgy fél 2 körül kért segítséget a segélyhívón, miután egy szerencsétlen csúszás következtében súlyos boka- és lábsérülést szenvedett a meredek terepen.

Versenyfutás az idővel

A riasztás után azonnal megmozdult a térség mentőegységeinek színe-java: a Váci Hivatásos Tűzoltók, a Nagymarosi Önkéntes Tűzoltók és a Börzsönyi Hegyimentő Szolgálat specialistái is a helyszínre siettek. A mentést nehezítette a terep adottsága – ahogy a hegyimentők fogalmaztak: „A Szent Mihály-hegy térsége mentési szempontból mindig kihívásokat tartalmaz.”

Precíz logisztika és fizikai kitartás

A mentőegységeknek gyorsan kellett dönteniük. Három lehetséges útvonalat is mérlegeltek, végül a legbiztonságosabb, bár komoly fizikai erőt igénylő megoldás mellett döntöttek: a sárga sáv jelzésen keresztül, Nagymaros irányába indultak meg.

A folyamat óramű pontossággal zajlott:

1. Gyors beavatkozás: Alig 40 perccel a hívás után a hegyimentők már el is érték a sérültet és megkezdték az ellátását.

2. Csapatmunka: Mire a hölgyet stabilizálták, a tűzoltók és a mentőszolgálat munkatársai is felértek a hegyre.

3. Erőltetett menet: A sérültet speciális hordágyra rögzítették, majd a mentőcsapat tagjai kézben, 1,2 kilométeren keresztül cipelték le a sűrű erdőn át a Panoráma út végén várakozó mentőautóig.

Biztonságban a kórházban

A sikeres lehozatal után az Országos Mentőszolgálat munkatársai vették át a beteget, akit a váci kórházba szállítottak további kivizsgálásra. A profi összefogásnak köszönhetően a baleset után rövid időn belül szakszerű orvosi ellátást kaphatott a bajba jutott túrázó.

Tanulság: A hegyimentők ismét bizonyították, hogy a legnehezebb terepen is számíthatunk rájuk, de a túrázóknak érdemes a tavaszi, csúszós időben is extra figyelemmel járniuk az erdőt.

Képforrás: ma7.hu


A távozó kormány új gyógyszereket is TB-támogatottá tett.

A péntek esti Magyar Közlönyben közzétettrendelet rögzíti a kamatstop, az árrésstop és a kedvezményes üzemanyagárak meghosszabbítását. Az intézkedések esetében eltörölték a korábbi hatályvesztési dátumokat, és célként az eddigi szabályok fenntartását jelölték meg.

A döntés értelmében a kamatstop, az árrésstop és az üzemanyagok jövedéki adójának csökkentése határozatlan ideig érvényben marad. A rendeleteket Orbán Viktor írta alá, és azok a kihirdetést követő napon lépnek hatályba.

A hamarosan távozó kormány az említetteken kívül az alábbi rendeleteket hozta még meg:

  • Új gyógyszerek kerültek be a társadalombiztosítás terén támogatottak közé;
  • Sulyok Tamás és Hankó Balázs 2027 februárjától öt évvel meghosszabbította Trócsányi László rektori megbízását a Károli Gáspár Református Egyetemen

Forrás, képforrás: mandiner.hu, Orbán Viktor Facebook oldala

 

Április 8-án közösségi faültetést szervezett Csolnok Község Önkormányzata a településfásítási program keretében. A Leányvári utca végén található Gyermekligetben a 2025-ben született gyermekek családjai közösen ültették el a pályázaton elnyert facsemetéket.

Az eseményre már előző nap felhívták a figyelmet, kérve a szülőket és nagyszülőket, hogy szerszámokkal érkezzenek. A közös munka jó hangulatban telt: összesen 20 darab közönséges nyírfát ültettek el, melyek közül 15 fa a tavaly született gyermekekhez köthető.

A kezdeményezés nemcsak a település zöldítését szolgálja, hanem közösségépítő szerepe is jelentős. A családok együtt dolgoztak, miközben egy-egy fa jelképesen is összekapcsolódik a gyermekek születésével – így a fák növekedése a gyerekek fejlődését is szimbolizálja.

A településfásítási program célja, hogy hosszú távon növelje a zöldfelületek arányát, javítsa a település mikroklímáját, valamint élhetőbb környezetet teremtsen a helyiek számára. Az ilyen alkalmak pedig arra is lehetőséget adnak, hogy a fiatalabb generációk már korán megtapasztalják a természetvédelem és a közösségi összefogás fontosságát.

A faültetés végére a Gyermekliget újabb fákkal gazdagodott, amelyek a jövőben árnyékot adnak majd, és tovább erősítik Csolnok zöld arculatát.

A szervezők reményüket fejezték ki, hogy a most elültetett fákhoz hasonlóan a gyermekek is „nagyra nőnek” majd – itt, Csolnokon.

Fotók, forrás: Csolnok Község hivatalos oldala, dorogimedence.hu

Cikk ajánló

  Egyre népszerűbbek azok a kezdeményezések, amelyek a városi környezetben fellelhető...

  Bronzéremmel zárta a portugáliai Youth for Peace nemzetközi utánpótlás labdarúgótornát az...

Hivatalosan is véget ért az F és K jelzésű midibusz-járatok meghosszabbított tesztidőszaka. A...

netfone 2024 11

Hirdetés

ELÉRHETŐSÉGEINK

GRAN TV
Székhely: 2500 Esztergom, Perc u. 3.
Stúdió: 2500 Esztergom, Kossuth L. u. 64.
+36 (30) 626-3000, +36 (36) 898-000
 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.